top of page

"10x Getiri Garantili 5 Yatırım Fikri"

Hareketli bir pazar sabahından herkese merhaba!Bugün yine fikirlerine ve tavsiyelerine çok önem verdiğim Bora Özkent'in son YouTube videosu ( buraya tıklayın ) hakkında, sizlere fikirlerimi sunmak için geldim 🙋🏼‍♀️ Başlayalım!


1-Sağlığa yatırım yapmak;

Sağlığınız olmazsa, gerisi gerçekten palavra. Peki, sürekli sağlıklı olmamız, zinde hissetmemiz mümkün mü? Tabii ki de değil ama hayat standartlarımızı olabildiğince maximuma çıkarmamız mümkün.


  • Egzersiz yapmak,

  • Doğal, sağlıklı beslenmek,

  • Temiz hava almak/ yürüyüş yapmak, bunlar hep sizi zinde tutacak ve bağışıklığınızı güçlendirecek faaliyetler.


*Ayrıca bana göre sevdiğiniz müzikleri dinlemek, hobilerinize yoğunlaşmak ve kitap okumakta sağlığınızı etkileyebiliyor. Tabii bu tamamen benim fikrim.*


2-Çevreye yatırım yapmak;

Bir önceki yazımızda da ( buradan ulaşabilirsiniz ) çevrenin öneminden bahsetmiştik. Çevremiz bizim ilk müşteri ve çözüm kaynaklarımızı sağlayabiliyor. Aynı zamanda çevrenizdeki iyi, sağlam arkadaşlıklar; sizin zor durumlarda ayağa kalkmanızda büyük rol oynuyor. Hepimiz iyi okullarda, çok iyi işyerlerinde çalışmıyoruz.


Bazen çevremizi oluşturmanın elimizde olmadığını düşünüyoruz. Aslında çevremizi kendimiz inşa edebiliriz; örneğin takipçisi olduğunuz, fikirlerini beğendiğiniz bir YouTuber veya İçerik üreticisine bir teşekkür maili yazarak, sevdiklerimize küçük jestler yaparak çevremize yaptığımız yatırımı genişletebiliriz.


3-Mental sağlığa yatırım yapmak;

Fiziksel sağlığımız kadar mental sağlığımızda çok önemli. Peki mental sağlığımızı iyileştirmek için neler yapabiliriz?


  • Egzersiz,

  • Meditasyon,

  • Kişisel gelişime yönelme,

  • Kitap okumak, bunlarda mental sağlığınızı temiz tutacak faaliyetlerden.

Haddinias.net sayfasına üye olarak Pınar Özkent ve Bora Özkent'in kişisel gelişim etkinliklerine mutlaka katılın! Kesinlikle reklam değil, gerçek tavsiyemdir. Bu kulüpte aylık/haftalık etkinlikler, mentorluk destekleri ve gündem tavsiyeleri aldığınız bir ortam ve gerçekten çok yararlı. (Sadece içerideki üyeler bile güne pozitif başlamanıza neden oluyorlar 😋)


4-Ailenize yatırım yapmak;

Çocuklarınla vakit geçirmek, eşimiz/sevgilimiz veya aile saydığımız kişilere vakit ayırmak; aramızdaki bağların güçlenmesini, kişisel hayatımızda da huzurlu mutlu hissetmemizi sağlar. Tabi bu vakti geçirirken kendimizi tamamen onlara vermekte önemli.


Düşünsenize eşinizle boşanma aşamasındasınız, kardeşinizle/annenizle kavgalısınız veya çocuklarınızla aranız kötü. O zaman verdiğiniz kararlar daha sağlıksız, fevri ve hızlıca alınmış kararlar olacaktır. Bu durumda bizi kötü finansal yatırımlara ve kararlara götürebilir.Gelelim son maddemize... 🤓

5-Kişisel gelişime yatırım yapmak;

Çoğu kişiye alay konusu olan ancak bence kendinize yapabileceğiniz en güzel yatırım olan bir faaliyet.


Kişisel gelişim, mental olarakta sizi ayaklandıran, farklı açılardan bakmanızı ve kendinizle yolculuğunuzun keyifli geçmesini sağlayan bir etkinlik. Pozitif düşünceler sizi mantıklı seçimlere, kararlara götüren ayrıca kendinizi sevmenizi sağlayan şeylerdir.Değerli içerikleri ve yine bizi etkileyen muhteşem fikirleriyle blog yazıma öncü olduğu için Bora Özkent ve Pınar Özkent'e teşekkürlerimi iletiyorum.


Kendini mutlu hisseden insan, çevresine mutluluk armağan eder.
Zeynep S. SERCAN7 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page